Reduktues Harmonic China fabrikë dhe prodhuesit HCSG-20-100-2UH | harmonik
Mirësevini në faqet tona të internetit!

Reduktor Harmonic HCSG-20-100-2UH

Përshkrim i shkurtër:

Modeli i kombinimit të serive të HCSG / HCSF mund të plotësojë nevojat e performancës së lartë, shpejtësisë së lartë, kapacitetit të ngarkesës së lartë, densitetit të lartë, novacionit teknologjik delikate dhe të tjera të përshpejtuara, të realizojë një formacion të pasur produktesh dhe t'u mundësojë klientëve të zgjedhin modelin më të mirë sipas situatës së tyre.

Produkti i kombinuar i serive HCSG / HCSF është një lloj produkti i kombinuar me përbërës si thelbësor dhe i lehtë për tu përdorur. Ndërtuar me precizion, kushineta me ndërprerës me ngurtësi të lartë për mbështetje të drejtpërdrejtë të ngarkesave të jashtme (kushinetave kryesore).


Detaje të produkteve

Etiketat e produkteve

XN (@ UMXJE ~ RJZQKHJ% T $ H8L

Të dhënat e produktit

Numri i porosisë

HCSG-20-100-2UH

Përpunimi i personalizuar

jo

Numri i Artikullit

HCSG-20-100-2UH

kategori

Reduktimi i servo

Lloji ingranazhi

Reduktues ingranazhesh

Forma e instalimit

vertikale

Forma e faqosjes

me bosht të përbashkët

Fortësia e ingranazheve

Sipërfaqja e dhëmbëve të ngurtësuar

Aplikacion

reducer

markë

KMI

lloj

HCSG-20-100-2UH

Shpejtësia e hyrjes

10000 (rpm)

Karakteristikat

1. Dizajn kompakt dhe i thjeshtë

2. Kapaciteti i lartë i çift rrotullues

3. ngurtësi e lartë

4. nuk ka reagim prapa

5. Saktësia e shkëlqyeshme e pozicionimit dhe saktësia e rotacionit

6. I / O boshtor

N1E3222} RAJ (8B} O8IF] {Q5

Mekanizëm dhëmbi me dy hark

Dhëmbi me hark të dyfishtë është një lloj mekanizmi origjinal i dhëmbit për të përmbushur kërkesat e makinës KMI. Profili i dhëmbit ka një kurbë të veçantë unike për profilin e dhëmbit me hark të dyfishtë, i cili mund të jetë në kontakt të vazhdueshëm me të njëjtin profil dhëmbi. Për më tepër, përqendrimi i stresit lehtësohet duke zmadhuar gjerësinë e brazdës në lidhje me trashësinë e dhëmbit dhe R-në e poshtme të dhëmbit.

Kontakti me ingranazhet do të vazhdojë që nga fillimi i fejesës. Përmes kontaktit të vazhdueshëm të ingranazheve, numri i dhëmbëve të angazhuar në të njëjtën kohë do të arrijë në rreth 30% të numrit të përgjithshëm të dhëmbëve. Makina KMI me profilin e dhëmbit me hark të dyfishtë rrethor është një lloj inovacioni teknik që mund të ruajë butësinë e zbatimit të modeleve tradicionale, dhe të realizojë një kërcim gjithëpërfshirës në saktësinë, forcën, ngurtësinë dhe jetën e shërbimit.


  • Paraprakisht:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni