Mirësevini në faqet tona të internetit!

Rreth Nesh

Profili i kompanisë

Harmonic Global siguron prodhim të zgjuar, automatizim industrial, pajisje elektronike dhe produkte të tjerë dhe ofrues të zgjidhjeve në tregun global. Ka burime me cilësi të lartë nga shumë R&D dhe ndërmarrje të teknologjisë së lartë të llojit të prodhimit. Në përgjigje të trendit të zhvillimit të integrimit ekonomik global, u vendos që të themelohet në 2015 Shanghai Harmonic Inteligjente Prodhim Co, Ltd, është një dritare e rëndësishme dhe e vetme për tregun e huaj të këtij grupi. Përqendruar shumë profesionistë dhe duke iu përmbajtur vizionit të korporatave të "produkteve industriale globale dhe ofruesve të zgjidhjeve", Harmonic Global është rritur në një ndërmarrje moderne të industrisë së shërbimeve prodhuese duke u përqëndruar në tre fushat kryesore të tregtisë dhe shërbimeve, ofruesit e zgjidhjeve dhe logjistikës ndërkombëtare.

Aktualisht, Shanghai Harmonic Inteligjente Pajisjet Shanghai Co, Ltd ka të drejtat ekskluzive të shitjeve jashtë shtetit të Wuxi Hengyitong Machinery Co, Ltd, Nanjing Borong Automobile Electronics Co, Ltd dhe Nanjing Aolian AE & EA Co, Ltd Produktet përfshijnë saktësi pajisjet e transmetimit dhe kuti ingranazhesh automobilistike. , Pjesët e automobilave dhe produktet elektronike dhe elektrike katër segmente biznesi, biznesi që përfshin më shumë se 30 vende dhe rajone në Evropë, Amerikë, Afrikë, Azi, etj., Është bërë një rol shumë i rëndësishëm në realizimin e strategjisë së ndërkombëtarizimit të kompanisë.

kompani

Machinery Co Wengi Hengyitong, Ltd

imazhi1

Machinery Co hengyitong Wuxi, Ltd ndodhet në Wuxi, Jiangsu, Kinë, ajo u themelua në maj 2012 me një kapital të regjistruar prej 60 milion CNY dhe një sipërfaqe prej më shumë se 10000 metra katrorë. Hengyitong është dhënë titujt e ndërmarrjeve të teknologjisë së lartë në Jiangsu Provinca dhe ndërmarrjeve të shkëlqyera të teknologjisë private në Provincën Jiangsu për shumë vite.

Kompania kryesisht siguron nën-asambletë themelore për prodhuesit vendas dhe të huaj të transmisionit të automjeteve dhe pjesëve të ndryshme të precizionit të lartë, të përbashkët robot dhe pjesë të tjera të transmetimit për pajisje inteligjente për automatizime të mëdha jo standarde dhe kompani robotike. Kompania ka një ekip të fortë teknik R&D, i cili jo vetëm që punëson ekspertë japonezë të veshjeve nga industria me reputacion të transmisionit si konsulentë teknikë, por gjithashtu aderon në bashkëpunimin e ngushtë midis industrisë, Universitetit dhe instituteve kërkimore, dhe zotëron një larmi teknologjish të patentuar. Prodhimet tona janë të besueshme dhe të qëndrueshme. Aktualisht, kompania ka marrë sistemin e menaxhimit të cilësisë IATF16949: 2016 të çertifikuar nga kompania NQA. Shtë një ndërmarrje e regjistruar dhe e vërtetuar nga Deng Baishi me kodin 544479953.

Konsumatorët kryesorë

Nanjing Borong Automobile Electronics Co, Ltd

Nanjing Borong Automobile Electronics Co, Ltd, është e vendosur në Nanjing, Jiangsu, Kinë, ajo u themelua në gusht 1996 me një kapital të regjistruar prej 50 milion CNY dhe një sipërfaqe prej më shumë se 20000 metra katrorë. Borong ka kaluar kualifikimin ISO / TS16949.

Numri i përgjithshëm i 218 punonjësve, me linjë automatike të futjes, linjës prodhuese SMT, linjës së saldimit PCBA, impiantit të montimit, një fabrikë plakjeje, dhomë pa kanalizime, Dizenjoni kapacitetin më të madh prodhues prej 1.5 milion njësi në vit.

Kompania ka pasur marrëveshje OEM me markat e famshme si Kenwood, JVC, BOSCH dhe GRUNDIG, ka bashkëpunuar në prodhimin e sistemeve të argëtimit audio, dhe eksportuar në tregjet Amerikane, Evropiane dhe Aziatike. Që nga viti 2003, ai është bërë një furnizues Volkswagen dhe Ford, duke siguruar sisteme argëtimi në automjete në tregun kinez dhe tregun global, dhe është bërë një numër i markave kineze të pavarura të makinave dhe një furnizuesi kryesor i elektronikës automobilistike në Kinë.

tt

Konsumatorët kryesorë

Nanjing Aolian AE & EA Co, Ltd

Aolian

Elektronikë Elektronikë Automobile Nanjing & Aksesore elektrike Co, Ltd, si një ndërmarrje të teknologjisë së lartë u themelua në qershor 2001 në Nanjing, Provinca Jiangsu. Kompania me 68000 metra katror sipërfaqe ndërtimi të bimëve dhe ka një staf prej më shumë se 700 në total, përfshirë këtu edhe stafin teknik që përbën 25% të numrit të përgjithshëm të stafit. ALAE kanë kaluar certifikimin e ISO 9001: 2000 QS në Shtator 2001, ISO / TS16949 QS në Nëntor 2004.

ALAE ka një numër të personelit të teknologjisë së lartë të qendrës provinciale të teknologjisë inxhinierike provinciale Jiangsu, me hulumtim dhe zhvillim të pavarur dhe vlefshmëri të kapacitetit, me një numër të produkteve të patentuar.

ALAE janë profesionistë në R&D, prodhimin dhe tregtimin e elektronikës automobilistike dhe produkteve elektrike aksesorë. Produktet kryesore përfshijnë: sistemin e kontrollit AC të automjeteve, montimin elektronik të pedaluesve të përshpejtuesit, kontrolluesin e transmisionit (AT / AMT), sistemin e fillimit të motorit të ulët të motorit, dhe pajisje shtesë të automjeteve elektromekanike, hartimin dhe prodhimin e aftësive të formave plastike etj.

Konsumatorët kryesorë