Кина MWA Planetary Reducer HA-090 фабрика и производители | Хармоничен
Добредојдовте на нашите веб-страници!

MWA Planetary Reducer HA-090

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производот

TEYA% TG0U% X2 [7 ~ GP_30XIE

Податоци за производот

Број на нарачка

ХА-090

Обработка прилагодена

Да

Број на статијата

MWA-HA-090

Категорија

Редуктор на планетите

Тип на запчаник

Редуктор на запчаници

Форма за инсталирање

Произволна насока

Формулари за распоред

Трицикличен

Цврстина на запчаникот

Зацврстена површина на забот

Апликација

Намалувач

Бренд

MWA

Тип

MWA-HA-090

Брзината на влез

4000 вртежи во минута)

Карактеристики

1. Планетарниот редуктор од серија Ха усвојува вкрстено лежиште, кое има карактеристики на висока прецизност, висока цврстина и голема носивост; моментот на лежиште е неколку пати на топчести лежишта со длабок жлеб; во исто време, ова лежиште се користи за да се реализира излезот и на вратилото и на дискот на редуктор, што им овозможува на корисниците поудобно да ги користат и заменуваат.

2. Планетарниот редуктор од серија Ха усвојува кружен прстен на запчаник и преку структурата на запчаникот ја усвојува технологијата за обликување опрема на германската Вера за обработка на внатрешната опрема. Неговата прецизност на брзината е поголема од традиционалната технологија за обликување на запчаникот, а конзистентноста на производот е одлична.

3. Планетарните запчаници што се користат во планетарниот редуктор од серија Ха се обработуваат со вметнување и тркалање на опремата Вера увезена од Германија, со голема прецизност; цврстината на површината на запчаниците се зголемува на 900HV со употреба на напредна технологија на јонско нитрирање, што ги прави производите да имаат многу висок век на траење.

4. Редуктор на серија ха е дизајниран со спирална опрема. Менувачот е помек по пресметката на профилирањето од страна на јапонскиот софтвер за планетарни запчаници, и има карактеристики на низок шум, висок вртежен момент и слаба реакција.

5. Влезниот крај и уредот за стегање на планетарниот редуктор од серијата HA усвојуваат интегрирана структура за да се осигура дека максималната сила на стегање делува на вратилото на моторот и прецизноста на преносот на редукторот е нула грешка при голема брзина на влез.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории производи