Кина Хармоничен редуктор HCSG-20-100-2UH фабрика и производители | Хармоничен
Добредојдовте на нашите веб-страници!

Хармоничен редуктор HCSG-20-100-2UH

Краток опис:

Комбинираниот модел на серија HCSG / HCSF може да ги задоволи потребите на високи перформанси, голема брзина, голем капацитет на оптоварување, висока густина, суптилна и друга забрзана технолошка иновација, да реализира богата постава на производи и да им овозможи на клиентите да го изберат најдобриот модел според сопствената состојба.

Комбиниран производ од серија HCSG / HCSF е еден вид комбиниран производ со компонента како јадро и лесен за ракување. Вградени во прецизност, вкрстени валјаци со висока цврстина за директна поддршка на надворешни оптоварувања (главни лежишта).


Детали за производот

Ознаки на производот

XN (@ UMXJE ~ RJZQKHJ% T $ H8L

Податоци за производот

Број на нарачка

HCSG-20-100-2UH

Обработка прилагодена

Не

Број на статијата

HCSG-20-100-2UH

Категорија

Серво редерс

Тип на запчаник

Редуктор на запчаници

Форма за инсталирање

Вертикално

Форма за распоред

Коаксијален

Цврстина на запчаникот

Зацврстена површина на забот

Апликација

Намалувач

Бренд

КМИ

Тип

HCSG-20-100-2UH

Брзината на влез

10000 p вртежи во минута

Карактеристики

1. Компактен и едноставен дизајн

2. Голем капацитет на вртежен момент

3. висока ригидност

4. без реакција

5. Одлична точност на позиционирање и точност на ротација

6. I / O коаксијален

N1E3222} RAJ (8B} O8IF] {Q5

Механизам за заби со двоен лак

Заб со двоен лак е еден вид оригинален механизам за заби за да се исполнат барањата на погонот KMI. Профилот на забот има посебна крива единствена за профилот на забот со двоен лак, кој може да биде во постојан контакт со истиот профил на забот. Покрај тоа, концентрацијата на стресот се ослободува со зголемување на ширината на жлебот во однос на дебелината на забот и R на дното на забот.

Контактот со брзини ќе продолжи од почетокот на ангажманот. Преку континуиран контакт на брзини, бројот на заби ангажирани во исто време ќе достигне околу 30% од вкупниот број на заби. KMI погонот со профил на заб со кружен лак е еден вид техничка иновација што може да ја задржи мазноста на примената на традиционалните модели и да реализира сеопфатен скок во точноста, јачината, цврстината и работниот век.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја